Ogólnopolski Festiwal Chóralny Cantat viWAT, zainicjowany w 2016 roku z okazji 65-lecia Wojskowej Akademii Technicznej, a także Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski stanowi wyjątkowe wydarzenie w polskim kalendarium festiwali muzyki chóralnej mające na celu popularyzację dorobku artystycznego polskiej chóralistyki ze szczególnym uwzględnieniem kompozycji patriotycznych i wojskowych.

To sposobność wzajemnej wymiany doświadczeń, prezentacji wielobarwności chóralistyki, także ubogacających spotkań utalentowanych ludzi, którzy w śpiewie chóralny odnajdują źródło swojej pasji.

Zaproszenie do udziału w festiwalu kierujemy do chórów amatorskich działających samodzielnie, a także przy uczelniach wyższych, szkołach ogólnokształcących i muzycznych, domach kultury czy parafiach. Niezależnie od kategorii chór ma za zadanie wykonać minimum cztery utwory: dwa kompozytorów polskich, w tym obowiązkowo jeden o tematyce patriotyczno-wojskowej, pozostałe z dowolnej epoki, w dowolnej stylistyce. Łączny czas występu nie powinien przekroczyć 20 minut (15 minut czystego śpiewu). Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Regulaminie.